Reprezentacja Polski poznała już przeciwnika w rywalizacji o kwalifikację na mundial! Polscy zawodnicy będą się mierzyć z rosyjską narodową drużyną w półfinale baraży!

Reprezentacja Polski poznała już przeciwnika w rywalizacji o kwalifikację na mundial! Polscy zawodnicy będą się mierzyć z rosyjską narodową drużyną w półfinale baraży!

ostatnia prosta kwalifikacji do mistrzostw świata w wykonaniu polskiej piłkarskiej reprezentacji była naprawdę kiepska i nie podlega to wątpliwości. Wprawdzie zawodnicy polscy zdołali sobie zapewnić grę w zmaganiach barażowych, ale z za dużą nonszalancją podeszli do rozgrywki z zespołem Węgier. Nie byliśmy rozstawieni przy losowaniu barażowych spotkań, gdyż przegraliśmy. Trafiliśmy na całkiem nie trudną barażową ścieżkę więc jednak mamy szczęście. Narodowa reprezentacja Rosji, która na poprzednich mistrzostwach świata dotarła do ćwierćfinału okazała się Pierwszym przeciwnikiem polskich zawodników. To był bez najmniejszych wątpliwości imponujący rezultat dla zawodników selekcjonera Czerczesowa Stanisława, jednak po mundialu ich forma nie układała się tak dobrze. I chociażby dlatego możemy wierzyć w to, iż zdołamy wywalczyć awans do finałowego meczu turnieju barażowego o miejsce na mundialu w Katarze.

Na selekcjonera polskiej kadry narodowej Paulo Sousę chwilę przed losowaniem barażowych przeciwników runęła duża fala krytyki za skład, który zadecydował wystawić w spotkaniu z węgierską reprezentacją narodową. Wielu dziennikarzy rozprawiało nad tym, by sięgnąć po kompletnie świeżego trenera przed najważniejszymi meczami. Ostatecznie stołek Paulo Sousa zatrzymał i warto przyznać, że miał podczas rozlosowania naprawdę sporo szczęścia. Uniknęliśmy w ten sposób choćby naprawdę ciężkiej batalii z zespołem narodowym Włoch, a więc obecnymi mistrzami Europy. Jeżeli zdołamy zwyciężyć drużynę narodową Rosji to w rozstrzygającym spotkaniu toczyć bój będziemy na Narodowym z triumfatorem meczu pomiędzy Czechami, a drużyną narodową Szwecji. Z całą pewnością spotkanie z piłkarzami ze Szwecji byłoby idealną okazją do zrewanżowania się za klęskę rezultatem 2:3 na mistrzostwach Europy. Warto jednak zrozumieć to, że starcie z drużyną Rosji nie będzie dla graczy z Polski za łatwe. Jeśli nadal chcemy marzyć o awansowaniu na mistrzostwa świata w Katarze to polska kadra musi wdrapać się na najwyższy poziom swoich zdolności futbolowych.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy