Najważniejszy turniej - igrzyska w piłce nożnej

Najważniejszy turniej - igrzyska w piłce nożnej

Wielkimi krokami nadchodzą rozgrywki piłkarskie w Katarze, a większość facetów z zaciekawieniem odlicza nadchodzące doby. W sieci globalnej powstaje bardzo dużo wypowiedzi odnośnie tego, jaka formacja zawodników wygra sportowe igrzyska, a jaka ma na to słabe prawdopodobieństwo. Nie braknie również nieprzychylnych opinii w stosunku do różnorodnych futbolistów. Czy nadzwyczajne wydarzenie da wielbicielom piłki nożnej doniosłe przeżycia?

Znakomitość turnieju

Nie zważając na fakt dużej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do teraz się odbyły, aktualne rozgrywki będą niezwykle zjawiskowe. Po raz pierwszy w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze pomiędzy drużynami wydarzać się będą na terytorium Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w kraju wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się szczególna, z uwagi na fakt iż rywalizacja sportowa wydarzy się w czasie jesieni. Jest to również ostatni mundial, podczas gdy startować będą wyłącznie 32 składy piłkarskie, ponieważ na kolejnym takim zgromadzeniu sportowym, liczba drużyn podwyższona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Chłodne opinie piłkarskiego społeczeństwa

Najbliższe mistrzostwa świata są w większym stopniu dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Powstają opinie, iż wybór obszaru, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w piłkarskich środowiskach widać gołym okiem gigantyczne wzburzenie. Wokół wydarzenia cały czas kręciło się widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż w trakcie budowania boisk i reszty zaplecza, zginęła spora liczba siły roboczej, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie zatrzymało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego doniosłego wydarzenia dla gospodarza, którym jest Katar.

Która drużyna wzniesie w górę puchar?

Mimo wielkiej antypatii aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza turnieju, i tak miliony ludzi biorą aktywny udział w procesie, stawiając na różne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy