Legia Warszawa pokonała Spartak Moskwa i wysunęła się na lokatę numer jeden w klasyfikacji grupy C! Niespodziewane rozstrzygnięcie w inauguracyjnej kolejce turnieju Ligi Europejskiej!

Legia Warszawa pokonała Spartak Moskwa i wysunęła się na lokatę numer jeden w klasyfikacji grupy C! Niespodziewane rozstrzygnięcie w inauguracyjnej kolejce turnieju Ligi Europejskiej!

zespoły piłkarskie z Polski nieczęsto gwarantują polskim kibicom pozytywne doświadczenia w rozgrywkach europejskich i należy mieć świadomość tego. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, iż w większości przypadków drużyny z PKO Ekstraklasy bardzo szybko ponoszą porażki w kwalifikacyjnych zmaganiach i kończą swój udział w europejskich rozgrywkach. Futbolowi sympatycy z Polski w trwającym w tej chwili sezonie mogli być jednak dużo bardziej zachwyceni z formy drużyn piłkarskich. W rozrachunku końcowym jedynie Warszawska Legia trafiła do zmagań grupowych europejskich rozgrywek, jednakże reszta klubów na etapie kwalifikacyjnych rozgrywek radziła sobie naprawdę nieźle. Jednakże dziś chcemy skupić się na poczynaniach warszawskiej Legii, która w środowy wieczór zaczęła batalię w grupowych zmaganiach Europa League. W pierwszym meczu fazy grupowej oponentem był Spartak z Moskwy, a więc naprawdę zasłużony klub z Rosji.

Wielu dziennikarzy sportowych przed tym pojedynkiem jednomyślnie twierdziło, iż Legii Warszawa niezwykle trudno będzie zdobyć jakieś punkty. Spartak Moskwa przed tym starciem zdawał się rywalem zdecydowanie trudniejszym i mistrz polskiej ligi musiał się naprawdę starać, by zdobyć przynajmniej remis podczas tego spotkania. Jednak rzeczywistość przedstawiała się inaczej, co z całą pewnością jest świetną nowiną dla sympatyków piłkarskich z naszego kraju. Piłkarze trenowani przez Michniewicza już od pierwszych minut postawili gospodarzom i kilka razy znaleźli się blisko strzelenia gola. Piłkarze Spartaka z pewnością byli naprawdę zadziwieni tym, w jakim stylu ten pojedynek rozgrywają zawodnicy mistrza polskich rozgrywek. Gra mistrza ligi polskiej okazała się niesamowicie rozważna i mogliśmy w niej dostrzec koncepcję na ten pojedynek. W momencie, gdy na zegarze pojawiła się 90. minuta pojedynku wydawało się, iż mecz zostanie zakończone remisowym wynikiem. Jednak w doliczonym czasie zawodnicy Legii Warszawa zorganizowali niezwykłą kontrę, która zakończyła się golem dla zespołu przyjezdnych strzelonym przez Kastratiego. Jeszcze pod koniec pojedynku zawodnicy Spartaka z Moskwy jeszcze usiłowali ustrzelić wyrównującą bramkę, lecz nie wystarczyło im czasu i to piłkarze mistrza PKO Ekstraklasy mogli celebrować triumf.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy