Walka przeciwko zanieczyszczaniu powietrza

Walka przeciwko zanieczyszczaniu powietrza

Dzień Czystego Powietrza był parę dni temu.Z tej właśnie przyczyny wskazane jest aby nabrać nieco refleksji odnoszących się do ogromnego problemu, który pojawia się w obrębie całego kraju. Mowa tu bez wątpienia o smogu, który może okazać się dla społeczeństwa naprawdę bardzo katastrofalny. Niekorzystne substancje chemiczne, które wdychamy w zasadzie w każdy dzień, bez wątpienia mają związek z nieustannym rozszerzaniem się obecnego koronawirusa, z którym zmaga się praktycznie cały świat już prawie rok. Stanowczo warto cyklicznie objaśniać czym jest degradacja powietrza lub też jakimi sposobami można z tego rodzaju kłopotem walczyć.


Z okazji wspomnianego Dnia Czystego Powietrza raptem w kilku stacjach telewizyjnych został poruszony właśnie ten temat. Przede wszystkim należy być świadomym tego, że aktualnie w naszym kraju rozpoczął się grzewczy sezon, a wraz z nim wrócił też problem smogu. Dobrą metodą na zabezpieczanie się przeciwko zatruciu środowiska jest ogrzewanie naszych mieszkań w sposób ergonomiczny i skuteczny. Połowę smogu w naszym kraju produkujemy my sami w domach, o czym poinformował Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeśli nie zdemontujemy kotłów zanieczyszczających powietrze, nie rozwiążemy tego kłopotu.


Zespołów Elektrociepłowni PAK również przyłączył się do walki z z zanieczyszczonym środowiskiem. Piotr Woźny, prezes spółki oznajmił, że produkowana przez wspomnianą wcześniej spółkę energia za ok. dziesięć lat będzie zeroemisyjna. Miejmy na uwadzę również to, iż kłopot ze smogiem i z COVID można ze sobą otwarcie połączyć. Pandemia COVID dała o sobie znać w terenach o szczególnie wysokiej degradacji powietrza, czyli we włoskiej Lombardii oraz przemysłowych regionach Chin.


W kwestii smogu bez dwóch zdań należałoby także mieć świadomość tego, co w zasadzie jest główną przyczyną. Zatem jest to tzw. niska emisja, odpowiadająca za wystąpienie w powietrzu bez liku szkodliwych substancji takich jak SO2, PM10, PM2,5 czyli dwutlenek siarki, szkodliwy dla człowieka a także dla całego środowiska, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową, metale ciężkie bądź też chociażby dioksyny, czyli związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wymienionych aspektów jest nadzwyczajnie istotna, w głównej mierze ze względu na nasze zdrowie i zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy