Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

Ostatnio, a więc 7.03 o 20 odbył się wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko zrobiło się nieprawdopodobnie głośno i do tej pory jest to jeden z wiodących tematów pośród rozmaitych mediów. Był to pierwszy połączony wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po odejściu pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. W trakcie rozmowy z Oprah Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Na rozmowie ujawniły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na domiar tego, na podstawie zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w rodzinie królewskiej są raczej po stronie królowej Elżbiety oraz reszty członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Jednakże nie można zaprzeczyć, iż poparcie jest niezrównanie zróżnicowane, zależnie od sympatii politycznych i wieku. Media brytyjskie dostrzegają, że w przypadku gdy Meghan i Harry pragnęliby kiedyś powrócić na łono królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili nieodwracalnie swoją okazję. Ponadto z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii para poruszyła również sferę tego, że książe nie spostrzegał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam przyznał, a także temat samobójczych myśli Meghan.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, którzy zajmują się przetwarzaniem informacji Josh Pieters i Archie Manners, poprosili czwórkę profesjonalistów interpretujących w mediach sprawy królewskiej rodziny na analizę wywiadu dwa dni przed jego emitowaniem. Eksperci, w tym przeszły sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, omówili całą rozmowę, zarzucając jednocześnie Oprah brak obiektywnego podejścia natomiast Markle stosowanie bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym a także Meghan pokazany został w wieczorem w TVN24. Wówczas wywiad ten obserwowało średnio w przybliżeniu 1mln odbiorców. Stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, że wywiad ten tylko udowodnił informacje dotyczące Oprah Winfrey jako redaktorki, która umie wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Ze względu na niesłychane rewelacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już wielokrotnie. Bez żadnych wątpliwości trzeba przyznać, iż temat ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością cały czas omawiany.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy