Co wypada wiedzieć o Międzynarodowym Dniu Tolerancji?

Co wypada wiedzieć o Międzynarodowym Dniu Tolerancji?

Prawie 25 lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO został unormowany Międzynarodowy Dzień Tolerancji, który celebrowany jest 16 listopada. Naprawdę dużo osób często styka się z brakiem tolerancji i to właśnie ten dzień ma to uświadamiać. Nawoływanie do licznych instytucji publicznych, naukowców i rządów tego rodzaju jest zachętą do tego, by szukali rozwiązania tego dużego problemu. Edukacja, ale również przygotowywanie licznych paneli dyskusyjnych ma na celu promowanie akceptacji oraz zmniejszenie się poniżania osób dyskryminowanych, co zdaniem organizacji UNESCO jest dobrą metodą przeciwstawiania się różnym szkodliwym zachowaniom w tym zakresie.

Coraz częściej akty agresji, nacjonalizmu, homofobii, antysemityzmu i wszelkich nietolerancji, były spowodowane stworzeniem tejże inicjatywy. Z częstą marginalizacją, dyskryminacją oraz pewnym wykluczeniem przez osoby z bliskiego otoczenia, mają styczność właśnie te mniejszości, co stwierdzono na przestrzeni wielu lat. Obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji mają okazać się zbawienne w odnalezieniu głównych przyczyn uformowania się nietolerancji, ale także mają obwieszczać, jak krzywdzące są oznaki nietolerancji dla osób prześladowanych. Tego rodzaju działania mogą być przydatne do tego, żeby dowiedzieć się, czym właściwie jest szanowanie cudzych praw i cudzej własności, ale też wskazać, co to jest uznanie oraz postrzeganie różnic indywidualnych. Ma też kształcić, nauczyć doceniania różnych kultur, zrozumienia innych ludzi, ale też założeniem tego rodzaju działań jest umiejętności słuchania.

W jaki sposób celebrowano w naszym kraju Międzynarodowy Dzień Tolerancji?

Zarówno prezydenci, jak i burmistrzowie polskich miast wystosowali ogólny apel, w którym przedstawiają duże oparcie dla osób, które doznały fizycznej oraz werbalnej agresji wynikającej z rasizmu oraz homofobii. Prezydenci miast takich jak Warszawa, Gdańsk, Poznań, Lublin oraz Katowice podpisali się pod tymże manifestem. Solidarność dnia 16 listopada będzie ukazywana przez wywieszanie tęczowych flag oraz oświetlenie wielu budynków, jak powiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. W barwach tęczy został oświetlony głównie Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy